Vyhlášení výsledků soutěže Park Černovická pískovna

Termín:
17.5.2022
Místo konání:
Brno - Černovice
Pořadatel:
KAM Brno
Zdroj:
https://kambrno.cz/souteze/park-cernovicka-piskovna/
Facebook:
https://www.facebook.com/

První cenu v soutěži o podobu Černovické pískovny získal tým ve složení Radek Prokeš, Martina Havlová, Eva Wagnerová, Veronika Hladíková, Gogolák + Grasse, spolupráce Tereza Hrubá a Radomír Řepka.

Úkolem soutěžících bylo připravit plán na postupnou obnovu vytěžených oblastí. Výsledkem bude celoměstský park, který bude rozlohou větší než Lužánky. Už od začátku jsme proto počítali s výrazným zapojením krajinářských architektů.

Část území by se přitom mohla otevřít veřejnosti už v příštích letech. Vzniknout by tady mělo místo pro rekreaci i relaxaci obyvatel Brna. Kromě rekreačního a relaxačního využití musí park zachovat také podmínky pro udržení a další rozvoj zdejšího přírodního bohatství, především pro vzácné druhy ptáků, které v místě hnízdí. K zadání soutěže jsme v květnu připravili první kulatý stůl, na který jsme přizvali hlavní aktéry v území, včetně zástupců magistrátu, městských částí, majitelů pozemků, zahrádkářů nebo ornitologů.

Všechny návrhy urbanisticko-krajinářské soutěže budou vystaveny od poloviny června v brněnském Urban centru na Staré radnici.

150 150 Vyhlášení výsledků soutěže Park Černovická pískovna 2022-05-20