Krajina po ruce

Termín:
6.6.2024
Místo konání:
Kino 35 Štěpánská 644, 110 00 Nové Město
Pořadatel:
Kruh

Červnová přednáška o architektuře s názvem /Krajina po ruce/ bude patřit pařížským krajinářským architektům Francois Vadepiedovi a Mathieu Gontierovi z ateliéru Wagon Landscaping. Ve svých návrzích nových zahrad a parků se snaží minimalizovat přesuny hmot a soustředí se na význam zeminy. Ve dvojpřednášce vystoupí i Zuzana Štemberová a Lucie Vogelová, zástupkyně tuzemského ateliéru Terra Florida, který se specializuje na obnovu místa se zachováním lokální identity a charakteru.

Krajinářský architekt Mathieu Gontier z ateliéru Wagon Landscaping propojuje umění s krajinou. Přednáší na National School of Landscape ve Versailles, kde vede magisterský obor. Krajinářský architekt François Vadepied po studiích digitální kartografie geofyziky začal věnovat krajinářské architektuře. Přednáší na National School of Landscape ve Versailles a na Esaj v Paříži. Zajímá se především o otázky související s kvalitou prostoru, dynamikou rostlin a šetrným přístupem. Přednáška s názvem /Krajina po ruce / představí vlastní projekty, které ukazují možné způsoby rozvoje krajiny, péče o místo a řešení různých omezení (klima, půda, využití, materiály a dostupné zdroje atd.). Pracují výhradně s místními materiály, rostlinami, historií a podmínkami a ty se snaží netradičně využít pro současné krajinářské řešení, které vychází z respektu a ze zájmu o místní podmínky. Tak vznikl i jejich inovativní projekt asfaltové zahrady Jardin des Joyeux (2016), s využitím asfaltových povrchů pro krajinářské řešení.

Přednáška Zuzany Štemberové a Lucie Vogelové z ateliéru Terra Florida představí projekt transformace bývalého dolu Františka Josefa v Dubí, který ukazuje obnovu místa se zachováním lokální identity a industriálního charakteru, ale i další realizace a projekty.

https://kruh.info/lecture/francois-vadepied-mathieu-gontier-wagon-fr/

150 150 Krajina po ruce 2024-05-16