Vernisáž: Krajinářsko-architektonická soutěž na předprostor Domu umění a park Koliště

Rubrika
VERNISÁŽ
Datum akce:
21. 03. 2023
Délka akce:
22. března - 9. dubna.
Čas konání akce:
18:00
Místo konání:
Dům umění // Dům pánů z Kunštátu, Brno
Pořadatel:
Dům umění města Brna a Kancelář architekta města Brna - KAM Brno
Vložil:
Redakce DOPARKU
Webové stránky akce:
https://www.dum-umeni.cz/
Facebook:
https://www.facebook.com/

Kancelář architekta města Brna a Dům umění města Brna vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Krajinářsko-architektonická soutěž na předprostor Domu umění a park Koliště I v úterý 21. března 2023 v 18 hodin v Domě pánů z Kunštátu.

Výstavu zahájí zastupující ředitel Kanceláře architekta města Brna Jan Tesárek a ředitelka Domu umění Terezie Petišková za osobní přítomnosti zástupců vítězného ateliéru M2AU.
S hudebním programem vystoupí Duo Martin Kyšperský + Jiří Habarta.

O VÝSTAVĚ

Park Koliště jako zelený pokoj centra Brna. S ním propojený Dům umění využívající ještě lépe své okolí a na celou lokalitu plynule navazující Malinovského náměstí a historické centrum města. To jsou základní prvky vítězného návrhu od ateliéru M2AU, který na konci roku 2022 vybrala odborná porota krajinářsko-architektonické soutěže. Budoucí plány na proměnu okolí Domu umění, další soutěžní návrhy i historický kontext celého místa budou k vidění na výstavě v Domě pánů z Kunštátu od 22. března do 9. dubna.

Vítězný ateliér M2AU navrhuje předprostor Domu umění jako důstojný vstup do kulturní instituce. Z druhé strany pak přibude nové schodiště doplňující chybějící spojnici mezi parkem, galerií a jejím reprezentativním předprostorem. Navržený park se stane zelenou oázou v historickém jádru Brna poskytující stín i sluneční paprsky a měnící se v průběhu celého roku. Centrální části parku bude dominovat prosluněná plocha osázená trávníkem nabízející místo pro rekreaci. Přibude i modrozelená infrastruktura hospodařící s dešťovou vodou.

Výstava se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna Markéty Vaňkové.

150 150 Vernisáž: Krajinářsko-architektonická soutěž na předprostor Domu umění a park Koliště 2023-03-16