Ostrava proměnila park ve Svinově z nevzhledné plochy na zelenou oázu k posezení, relaxaci i vzdělávání

Proměny se dočkala nevzhledná plocha mezi ulicemi Stanislavského a Bíloveckou v městském obvodu Ostrava-Svinov. Díky revitalizaci, která tady proběhla, slouží místo nově jako park, kde lidé najdou mnoho zeleně a možnost posezení a relaxace. Místo má také vzdělávací funkci.  

Plocha o téměř třech tisících metrech čtverečních v blízkosti Husova sboru byla upravena, doplněna o nové stromy a květinami. Přibyly tady také lavičky, odpadkové koše ale i domečky pro hmyz, krmítka pro ptáky a funkční pumpa s vodními doplňky. Tyto prvky podporují environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu a slouží nejen žákům nedaleké základní školy.

„Cílem úprav bylo odstranit asfaltové plochy a nahradit je mlatovými chodníčky a dosadit novou zeleň. Vysazeny byly trvalkové záhony a různé traviny. V prostoru jsou také broučkoviště či krmítka, která slouží jako výukový prvek,“ říká Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora města Ostravy.

„Jednotlivé enviromentální prvky slouží školám a školkám jako venkovní učebny, zároveň jsme tím posílili i funkci lesa. U všeho lze najít informační tabule,” říká Magda Cigánková Fialová, krajinářská architektka.

Tento park není jediným zeleným počinem, který se v poslední době realizoval. Další úpravou prošly například Smetanův sad, Farská zahrada, Havlíčkovo nábřeží či nové terasy na břehu řeky Ostravice.

150 150 Ostrava proměnila park ve Svinově z nevzhledné plochy na zelenou oázu k posezení, relaxaci i vzdělávání 2022-11-20