DIALOGY | Éric Lapierre a Ahmed Belkhodja

Rubrika
PŘEDNÁŠKA
Datum akce:
02. 06. 2022
Čas konání akce:
19:30
Místo konání:
CAMP, Vyšehradská 2075/51, 12800 Praha 2 - Nové Město, Česko
Pořadatel:
KRUH a CAMP - Centrum architektury a městského plánování
Facebook:
https://www.facebook.com/

🔵 Na červnové přednášce spolku Kruh vystoupí francouzský architekt a pedagog Éric Lapierre z kanceláře Experience spolu se svým hostem Ahmedem Belkhodjou, zakladatelem portugalského ateliéru fala. Večer představí netradiční přístupy a tvorbu těchto dvou studií.

🔴 Éric Lapierre / Experience
Éric Lapierre je francouzský architekt, teoretik, kurátor, spisovatel a zakladatel pařížského studia Experience. Kromě své architektonické praxe také přednáší na francouzské ÉPFL, École d’architecture de la ville & des territoires Paris-Est a je hostujícím profesorem na Harvardu. Ve své tvorbě se zaměřuje na teoretické problémy, které jsou podle něj jediným způsobem, jak udržet naživu architekturu jakožto prostředek vysoké kultury v běžných podmínkách současnosti. Od roku 2000 pravidelně publikuje texty o architektuře. Vydal např. průvodce po pařížské architektuře (1900–2008) či knihu Architecture of the Real (Le Moniteur, Paris, 2003). V roce 2019 byl jedním z kurátorů Trienále architektury v Lisabonu. Mezi jeho významné stavby patří umělecké centrum Le Point du Jour v Cherbourgu nebo studentská rezidence Chris Marker v Paříži. Na pozvání spolku KRUH vystoupil před pražským publikem v roce 2017.

🔵 Ahmed Belkhodja / fala
Ahmed Belkhodja je švýcarský architekt a spoluzakladatel portugalského ateliéru fala. Studoval na EPF Lausanne, CTH Göteborg, ETH Zurich a ETH’s Future Cities Laboratory v Singapuru. Kromě akademického vzdělání spolupracoval s Harry Gugger Studio v Basileji, Obra Architects v New Yorku a Atelier Bow-Wow v Tokiu. V roce 2013, hned po ukočení svého studia, založil v Portu spolu s Anou Luisou Soares a Filipem Magalhãesem atelier fala. Práce fala, inspirovaná dědictvím postmoderny, se vyznačuje originální kontextualitou a hravou formou i barevností, kterou tvoří až s překvapivou lehkostí. Ahmed vyučoval na několika institucích v Evropě včetně IUAV v Benátkách a Royal College of Art v Londýně.

🔴 Vstupenky právě v prodeji v síti GoOut!

Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Změna programu vyhrazena dle aktuálních nařízení vlády ČR či zahraničních vlád a jejich opatření.

⚫️ DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PODPOROVATELŮM A PARTNERŮM
• pořádá: Kruh z.s.
• pod záštitou: České komory architektů
• projekt podporují: Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy, Centrum architektury a městského plánování, Francouzský institut v Praze
• hlavní partneři: FORBO FLOORING, mmcité a. s., M&T, SOMFY spol. s. r.o.
• design partner přednášek: Vitra Koncept, s.r.o.
• partneři: ARCHICAD, PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., SIPRAL a. s., Wiesner-Hager, MDA Praha s. r. o., BUILDING Shutter Systems s.r.o.
• hlavní mediální partner Kruhu: Dolce Vita
• hlavní mediální partner přednášek: EARCH.
• mediální partneři: Architect+, ArtMap, Artyčok.tv, CZECHDESIGN, ELLE Decoration, ERA21, informuji.cz, PROPAMÁTKY, Radio 1, Radio Wave, STAVBA, stavbaweb.cz

⚪️ Souhlas se zpracováním osobních údajů
Z akce bude pořízena audiovizuální dokumentace (včetně fotografií). Účastí na akci uděluje účastník organizaci KRUH z. s. souhlas s pořízením a zveřejněním audiovizuálního záznamu a fotodokumentace své osoby, a to za účelem prezentace činnosti zapsaného spolku, a k dalšímu zpracování osobních údajů pro vlastní potřebu zapsaného spolku.

150 150 DIALOGY | Éric Lapierre a Ahmed Belkhodja 2022-05-27