Luxusní rezidenční bydlení vzniklo na půdorysu původní zanedbané zahrádkářské osady naproti Hradčanům, kde byl navržen soubor 8 bytových domů. Kromě atraktivní lokality, vysokého standardu bydlení a důrazu na detail je areál reprezentován i vysokým podílem zeleně založené a udržované ve vysoké kvalitě.  Srdcem areálu je společný pobytový parter zvoucí k setkávání při aktivním i pasivním odpočinku.

2016

Praha 6 - Střešovice, roh Střešovické a Patočkovy

OBYTNÝ SOUBOR TRIANGLE

4A architekti

,

Schindler Seko architekti

,

TERRA FLORIDA

Parcela na dohled Pražského hradu je sevřená dvěma městskými tepnami: Střešovickou a Patočkovou ulicí. Bytový soubor Triangle, který navrhli Schindler Seko architekti, přímo navazuje na vedlejší vilovou zástavbu; typické půdorysy okolních vilek 11 x 22 metrů promítli i do prostorového řešení osmi domů.
Vytvořili logickou strukturu z menších osmi půdorysných obdélníků s prostorným vnitřním dvorem, která zároveň kopíruje lehce svažitý terén bývalé zahrádkářské kolonie. Domy mají společnou podnož, která ukrývá podzemní parking a dvůr, jenž je srdcem celého areálu. Kaskádovitá ortogonální struktura zároveň reflektuje hmotu a postavení protilehlé Hypšmanovy vily z roku 1927.

V areálu se nacházejí společné i soukromé pobytové plochy. Hlavní společná pobytová plocha má čtvercový půdorys, rozdělený na devět stejně velkých částí, a je situována ve středu areálu. Jednotlivé části jsou definovány jedinečným programem s širokým spektrem pobytových aktivit. Každý z jednotlivých domů má u vstupu zvýšený záhon s lavičkou a typickou záhonovou výsadbou keřů, trvalek a travin. Současně jsou v rámci areálu situovány dílčí trávníkové plochy doprovázející pěší komunikace, kde to prostor dovolil tak i se stromořadími. Soukromé předzahrádky jsou navázány na jednotlivé přízemní byty. Jsou vymezeny vystupující konstrukcemi gabionových košů zídek, vyrovnávajícími rozdíly v úrovních jednotlivých teras.  Zídky i gabionové koše porůstají popínavé rostliny.

150 150 OBYTNÝ SOUBOR TRIANGLE 2021-03-29
Typ
Omezeně přístupné
Místo
Praha 6 - Střešovice, roh Střešovické a Patočkovy
Informace o přístupnosti
volně přístupný
Web
www.terraflorida.cz
Rozloha v m2
7140 m2
Projekt
2006 - 2015
Realizace
2016
Náklady v Kč
1 500 000
Investor
A 959 a.s.
Zhotovitel
OK garden