Freestyle sporty + streetball + inline hokej = nové hřiště na Výstavišti v Praze

04/2021

Výstaviště Praha

Multifunkční hřiště na Výstavišti, Praha

Vyvýšenou a opuštěnou plochu na konci Bruselské cesty si už dříve oblíbili skejťáci, kteří využívali mozaikové dlažby a travnatého gapu k natáčení svých triků do skejtových videí. Spojení tohoto místa se skateboardingem má však delší historii. Fučíkárna, tak jak se tomuto místu říkalo na přelomu 80. a 90. let, byla pro mnoho skejťáků druhým domovem. Historický skatepark fungoval jako základna pro začínající street skateboarding v Čechách.

Návrhem vracíme na toto ikonické místo skateboarding a zároveň do plochy implementujeme streetball a hřiště pro inline hokej. Multifunkčností vytváříme příjemné prostředí otevřené všem návštěvníkům.

„K nově vzniklým sportovištím ve spodní části areálu mi osobně chyběla plocha pro volnočasové aktivity, a proto jsem rád, že se Výstaviště rozhodlo vrátit skateboarding do svého areálu a vybranou lokalitou odkazuje na historii místa. Naším návrhem respektujeme otevřený charakter ostatních sportovišť v okolí.“

Hlazená monolitická betonová plocha o rozloze 1500 m2 nabízí překážky pro všechny kolečkové sporty a zároveň slouží jako hřiště pro streetball a inline hokej. Prvky na ploše jsou tvořeny za pomoci betonu a ocelového plechu. Mimo plochu je ve stínu stromů umístěna ocelová minirampa. V místě, kde je výškové převýšení, akcentujeme vstup na plochu. Vytváříme zábradlí jak pro chodce, tak i pro jezdce.  Lemující zídky hřiště mohou být využity jako lavička. Dbáme na variabilitu plochy.

150 150 Multifunkční hřiště na Výstavišti, Praha 2024-02-21
Typ
Veřejná prostranství
Místo
Výstaviště Praha
Informace o přístupnosti
volně přístupný
Spolupráce
Česká asociace skateboardingu
Web
https://uustudio.cz/
Rozloha v m2
1 500
Projekt
10/2020
Realizace
04/2021
Náklady v Kč
2 000 000
Investor
Výstaviště Praha, a.s.
Zhotovitel
Mystic Constructions, spol. s.r.o.
Vložil
U / U Studio s.r.o. 12. 5. 2021