Areál volného času Ladronka se nachází v břevnovském parku mezi Vypichem a Strahovem. První etapa byla dokončena v roce 2006 ...

Praha 6, Ladronka

Areál volného času Ladronka

Areál volného času Ladronka se nachází v břevnovském parku mezi Vypichem a Strahovem. První etapa byla dokončena v roce 2006 a druhá etapa v červenci 2010. Usedlost Ladronka se stala centrem služeb a zázemím pro tyto volnočasové aktivity. Areál volného času Ladronka je  spojen s obchodním centrem KC Vypich a dále podchodem pod Bělohorskou s Oborou Hvězda . Na straně východní nabízí pokračování do Kinského zahrady a na Petřín. Realizace podchodu pod Kukulovou ulicí umožnila rozšíření areálu volného času Ladronka až k centru KC Vypich, kde je umístěno cca 300 parkovacích míst pro areál volného času. Podchod je navržen jako betonová skořápka oblých tvarů s povrchem z pohledového betonu, která je zasazena do přírodních zelených svahů. Skořápka podchodu se v příčném řezu plynule rozevírá a rozšiřuje směrem nahoru šikmou stěnou, která obloukem přechází do křivky stropu. Tento nahoru se rozšiřující tvar pochodu umožňuje volný pohyb těla bruslaře při využití celé půdorysné plochy podchodu. Efekt  oblého tvaru je podpořen použitím zemních svítidel, které vrhají na stěny a část stropu podchodu světelné kužele v pravidelném rastru cca 3 m.

Poutní cesta z pražské Lorety do kláštera v Hájku se nachází na území Prahy. V území nového areálu volného času Ladronka se nachází jedna kaple, dnes již rekonstruovaná. Poutní cesta je zde částečně rekonstruována v původní stopě , částečně navržena v nové stopě s novou stromovou alejí.

150 150 Areál volného času Ladronka 2024-02-23
Typ
Parky
Místo
Praha 6, Ladronka
Informace o přístupnosti
volně přístupný
Spolupráce
Olga Kostřížová, Pavel Lesenský, Jakub Koníř a AED project, a.s.
Web
www.sha.cz
Projekt
2010
Investor
Praha 6
Zhotovitel
Podzimek a synové s.r.o.
Vložil
Jakub Koníř 2. 3. 2021